Новий роман провідної української письменниці!Все анонсы

Довгоочікуваний новий роман провідної української письменниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, захоплива і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексичною розкішшю і гуцульським чаром. 
 
Марія Матіос - корінна гуцулка з Буковини. Перші вірші надрукувала у 15 років. Цікавиться психологією, етнографією, городництвом та квітникарством.
 
За освітою — український філолог, за покликанням — добровільний народознавець.
Деякий час керувала Спілкою письменників Чернівецької області, займалась видавничою справою, була одним із засновників науково-літературного «Буковинського журналу». Народний депутат України. 1992 року дебютувала у журналі «Київ», опублікувавши новелу «Юр´яна і Довгопол».
Має унікальне дослідження своєї родини, що корінням сягає 1790 року.
Живе в Києві.
 
Марія Матіос має некоронований титул «найбільш плідної письменниці України».
Критика її називає як не «чортиком, що вискочив із табакерки», то «грант-дамою української літератури».
 
Автор збірок віршів: «З трави і листя», «Вогонь живиці», «Сад нетерпіння», «Десять дек морозної води», «Жіночий аркан».
 
Найбільшу популярність здобули її книжки: «Життя коротке» (2001), «Фуршет» від Марії Матіос» (2003), «Солодка Даруся» (2004), «Щоденник страченої» (2005), «Містер і місіс Ю в країні укрів» (2006), «Нація. Одкровення» (2006), «Майже ніколи не навпаки» (2007), «Москалиця; Мама Мариця — дружина Христофора Колумба» (2008), «Черевички Божої матері» (2013).
 
Переможець конкурсу «Книжка року 2008» в номінації «Красне письменство — Сучасна українська проза»: «Москалиця; Мама Мариця — дружина Христофора Колумба». 
Гран-прі та перше місце конкурсу «Коронація слова 2007» за роман «Майже ніколи не навпаки».
Лауреат Національної премії України імені тараса Шевченка за роман «Солодка Даруся» (2005).