Книга-спомин, книга-медитація...Все анонсы

Ельчін Сафарлі (1984) — молодий, але доволі знаний азербайджанський письменник, який вже зажив слави «другого Орхана Памука». Його книги — про традиції, культуру й буття Сходу, ну і, звісно ж, про любов.
 
Ельчін Сафарлі став «аладдіном» сучасної літератури не тільки через своє походження. Як цей казковий персонаж впорався з печерою див, так і автор відкриває звичайні сюжети так, щоб кожна сторінка його книг затягувала, слова не дратували приторністю і банальністю, а давали змогу відчути історію по-своєму.
 
Його романи приголублять читача теплом арабської ночі, викличуть на відверту розмову, відродять емоції, про які ми так часто забуваємо.
 
«Про море мені розкажи» — один з відомих романів Ельчина Сафарлі, який наповнений сентиментальною романтикою прибережного міста, наповненого спогадами. Це книга про кохання, дорослішання, прийняття та мудрість, що приходить з часом. Книга-спомин, книга-медитація, сповідь про сокровенне, звіряння у найпотаємнішому і найчуттєвішому, що живе у людській душі.
Це роман-спогад в одному містечку біля моря, де на деревах росте хурма, а у людей похилого віку завжди знайдеться мудра життєва порада. У ньому багато романтики, контрастів, щирості та яскравих фарб, яких додасть в життя ця книга своєму читачеві.
 
Тихий шум припливу, запах свіжості в повітрі, монотонне коливання хвиль… Відчувати це кожного дня мають щастя лише мешканці морського узбережжя. Але в ритмі сучасного міста також наступає момент, коли до розпачливого крику хочеться спокою, умиротворення та легкості.
 
Місто — місце, де дороги зводять людей та сплітають їх долі, де починається й закінчується життя, де стіни будинків зберігають пам'ять. Часом здається, що він живий. А якщо це так, то чи можна щиро полюбити місто?..
 
У книзі «Про море мені розкажи» автор упевнений, що любов до міста — це природно. І навіть більше — місто теж може вас любити! Заводити в потрібні місця, знайомити з важливими людьми та давати побути наодинці з собою, коли вам так цього хочеться. Але відносини з містом теж потрібно вміти будувати, адже бувають злети та падіння, сонячні та похмурі дні, коли багато про що потрібно сказати, і ще про більше — помовчати...
 
«Про море мені розкажи» своїм сюжетом повністю виправдовує назву. Це не новомодний інтелектуальний трилер чи міфологічний роман, не екшн і не загадка. Це книга-розповідь про речі та події, яких ми не помічаємо, про цінності, що залишаються без уваги. Про те, що в кожному з нас є сонце, тільки не треба його гасити; що треба міцно тримати те, за що полюбив кохану людину; що кожне випробування в нашому житті не тільки приносить сльози, але з часом дає мудрість і силу. Саме мудрість і є головним героєм роману.
 
Ця книга -  перший україномовний переклад із творчого доробку Ельчіна Сафарлі.
 
Позитивні відгуки про «Про море мені розкажи» вже залишило безліч читачів та читачок, які розділили з автором особливу атмосферу книжки, закладену автором на кожній сторінці.