Новий ретро-детектив Андрія Кокотюхи!Все анонсы

«Втікач iз Бригідок» - шоста книга Андрія Кокотюхи з серії ретро-романів на львівську тематику. Події відбуваються у Львові початку ХХ століття і охоплюють 10-річний період: від довоєнного часу через Першу світову до 1918 року, коли проголосили Західно-Українську Народну Республіку. Кожна книга має окремий сюжет. Але там є наскрізні герої, які старішають, змінюють професію, змінюють свої стосунки.

Місто Лева — головний персонаж усіх детективів Кокотюхи у стилі ретро. Саме у цій місцевості відбуваються вбивства та їхні розслідування.

За словами автора "Втікач із Бригідок" — це роман “про січових стрільців, те, як вони намагалися адаптуватися в мирному житті і як їх намагалися використовувати з пропагандистських міркувань ті, кого ми називаємо шпигунами.”

Львів, осінь 1916 року. Героя війни, українського січового стрільця Захара Ладного підозрюють у вбивстві через ревнощі. Його взяли під варту і тримають у тюрмі Бригідки. Звинувачення кидає тінь на всіх добровольців. Захистивши стрільця, Климентій Кошовий може врятувати честь Легіону. І хоча Клим через війну покинув адвокатську практику, він погоджується спробувати. Далі події розвиваються стрімко: Ладний робить відчайдушну спробу втекти з в’язниці, захопивши Кошового в заручники. Почавши приватне розслідування, Клим і його друг Йозеф Шацький знову занурюються у світ криміналу, де вже наново поділили владу, ближче знайомляться із січовими стрільцями та стикаються з хитрощами російських шпигунів. А розбрат, який таємний ворог сіє довкола, вперше ставить під загрозу кохання українця Кошового і полячки Магди Богданович…

Андрій Кокотюха — сучасний український письменник, сценарист, журналіст. Автор великої кількості художніх, документальних та науково-популярних книжок, 15 з яких вийшли друком у видавництві «Фоліо». За його романами знімають художні фільми. Кілька років поспіль входить до топ-10 авторів, чиї твори є лідерами продажів в Україні, за що відзначений як «Золотий письменник» (2012). Неодноразовий лауреат та володар Ґран-прі (2006) міжнародного конкурсу «Коронація слова». Відомий як творець гостросюжетних романів: детективних, пригодницьких, трилерів, бойовиків. Останнім часом успішно працює в жанрі історичного роману.

Семикнижжя Андрія Кокотюхи про старовинне місто потенційно може вирости у серіал на великому екрані.